Muzeum podczas „Weekendu z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego”

W dniach 8 i 9 września 2018 r. nasze muzeum wzięło udział w akcji „Weekend z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego”. W tych dniach muzeum było czynne dla zwiedzających w godz. 14:00 – 18:00, a od godz. 15:00 prowadzone były warsztaty kulinarne. W tym roku zaprezentowaliśmy żurek według lokalnej receptury. Wiele przepisów na tą potrawę znajduje się w książkach kucharskich w zbiorach muzeum. Żurek jest tradycyjną zupą od lat serwowaną szczególnie na wsi. Występuje w odmianie postnej oraz świątecznej. Potrawę przygotowały gospodynie ze Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych z Trzciany. Serdecznie dziękujemy!

O muzeum, książkach kucharskich, festiwalu rosołu, atrakcjach obszaru Doliny Raby opowiadał Krzysztof Kwatera – Prezes Zarządu LGD „Dolina Raby”. Odwiedzający mogli również nabyć produkty lokalne oferowane przez Spółdzielnie Socjalną „Dolina Raby”. Łącznie podczas obu dni akcji nasza obiekt odwiedziło 30 osób z terenu powiatu limanowskiego, bocheńskiego, tarnowskiego oraz miasta Kraków. Bardzo dziękujemy za wizytę i mamy nadzieję, że wszyscy wrócili bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę o historii atrakcjach powiatu bocheńskiego oraz LGD „Dolina Raby”! Do zobaczenia za rok!