Partnerzy








Statystyki
  • 185Ten wpis:
  • 114663Odsłon razem:
  • 17Odsłon dzisiaj:
  • 28Odsłon wczoraj:
  • 191Odsłon w zeszłym tygodniu:
  • 436Odsłon miesięcznie:
  • 70189Gości razem:
  • 16Gości dzisiaj:
  • 0Goście obecnie online:
  • 2 maja 2017Licznone od 2 maja 2017:

Kuchnia bez konserwantów czyli wytwarzanie żywności w domu

Kuchnia bez konserwantów czyli wytwarzanie żywności w domu

Lisa Casali

Wydawnictwo: Jedność

Autorka tekstu recenzji:  Anna  Szewczyk

Lubię, kiedy w kuchni spożywana żywność wykorzystywana jest do dalszego użytku dzięki wszelkiego rodzaju nowym przepisom z udziałem nowoczesnej technologii.

Dlatego sięgnęłam po tę kulinarną książkę, aby zaczerpnąć nieco więcej wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej autorstwa Pani Lisy Casali pt. ”Kuchnia bez konserwantów, czyli wytwarzanie żywności w domu”.

Autorka uświadamia nam, że przygotowując od podstaw żywność, korzystając również przy tym z użycia własnych wyprodukowanych warzyw czy owoców uzyskujemy wówczas gwarancję smacznej i zdrowej ekologicznej kuchni. Odkrywa nowe techniki na to, jak można tworzyć przepisy, by móc wyeliminować marnotrawienia żywności, z możliwością wyszukiwania surowców wykorzystywania metod na oszczędność użycia wody i energii. Zwraca również uwagę na urządzenia domowe i techniki konserwowania żywności.

W I rozdziale autorka rozwinęła tematykę dotyczącą sztuce wytwarzania żywności w domu. Omawia w nim przykładowe proste produkty, szukane w marketach, wybrane czynniki na wybór produktów dokonywanych w trakcie zakupów, dlaczego warto się zdecydować na samodzielne wytwarzanie żywności, dekalog wytwarzanie żywności w domu, kalendarz prac, jak ograniczyć odpady w kuchni, przepisy dodatkowe, przepisy uzupełniające, pozwalające na wykorzystywanie odpadów żywnościowych, jakie urządzenia są potrzebne do samodzielnego wytwarzania żywności, wskazany czas suszenia owoców i warzyw, sposoby przechowywania.

W II rozdziale została przedstawiona żywność wytwarzana w domu.

Ten rozdział mi się spodobał, gdyż mogłam poznać produkty podstawowe, bez których wiele nowych na nie przepisów nie miałoby ulepszonego smaku.

Przykład. Domowa kostka rosołowa w granulkach, gomasio — przyprawa azjatycka składająca się z ziaren sezamu, sól morska drobnoziarnista, suszone owoce i warzywa, ocet winny, aromatyzowana oliwa.

W pozostałej części tego rozdziału będziemy mogli przyglądnąć się, jak powstają mąki, produkty zagęszczające i żelujące, chleb i inne wypieki, śniadanie i podwieczorek, makaron, z torebki: wystarczy dodać wodę, nabiał tradycyjny i roślinny, dania nie gorsze od innych, słodkie weki, moje przetwory, sosy, mrożonki gotowe do użycia, do picia, lody, cukierki i czekoladki.

W III rozdziale książki znajdziemy informacje zawierające jak stworzyć i uprawiać mały ogród warzywny, a w tym: planowanie ogrodu warzywnego, łączenie upraw warzywnych, co jest potrzebne do przygotowania ogrodu warzywnego, jak wyprodukować samemu ziemię próchniczą oraz nawóz, co uprawiać, zioła i rośliny posiadające właściwości słodzące, zioła do zaparzania, rośliny przyprawowe.

Autorka tej książki kulinarnej Pani Lisa Casali wykazała się nie tylko ogromną pasją do gotowania, lecz posiada na bieżąco wiedzę, która pozwala jej na to, aby mogła z nią się dzielić ze swoimi czytelnikami.

Jedynie od nas samych zależy czy podejmiemy, świadome decyzje dotyczące zdrowego odżywiania się mając, na uwadze własne zdrowie wytwarzając produkty bez użycia konserwantów.

Elementem dodatkowym w tej oto książce jest: dobrana trafnie i czytelna czcionka, grafika, pięknie wykonane zdjęcia potraw oraz została dopasowana do całości prezentująca się twarda oprawa koloru pomarańczowego.

 Polecam mieć tę książkę w swojej kulinarnej kolekcji.

Wpisał: P.P