Anna Starmach Pyszności. Kulinarne pomysły dla małych szefów kuchni

 

Autorka książki pt „Pyszności” Pani Anna Starmach znana jurorka programów kulinarnych MasterChef , MasterChef Junior dla dorosłych i dzieci dzieli się swoją kulinarną wiedzą z czytelnikami oraz swoją pasją do gotowania, którą nabyła w dzieciństwie jako siedmiolatka.

Tym razem Pani Anna Starmach  zachęca Czytelników  do przyrządzania potraw na  każdą  okazję: śniadanie, obiad, kolację, słodkości, napoje.

Wspólne przygotowanie posiłków wraz z rodziną  lub dziećmi to prawdziwa uczta kulinarna łącząca w sobie poznawanie i odkrywanie przyszłych talentów małych smakoszy kuchni.

Zamieszczone przepisy w książce są proste  do wykonania. Nie brakuje w książce przepisów na pomysłowe dania codzienne takie  jak: lody czekoladowe, tort  urodzinowy, muf finki z borówkami , naleśniki gryczane, faszerowane pomidory.

Składniki do zaproponowanych dań są dostępne w każdym sklepie spożywczym , markecie, na bazarku.

Autorka radzi jak korzystać z książki, podaje liczbę porcji do danego wykonywanego posiłku.

Elementem  dodatkowym  są tutaj  ilustracje wykonane przez Panią Agatę Starmach, siostrę Pani Anny.

W książce tej znajdziemy rebusy i zagadki kulinarne przygotowane specjalnie  dla  dzieci, które chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu edukacji kulinarnej.

Zaproponowane przez Panią Annę Starmach są proste w wykonaniu.

Książka jest przeznaczona dla dzieci, ale również dorośli odkryją smak domowego obiadu, który można unowocześnić  poprzez zaproponowaną przez autorkę  estetyczną dekorację.

Książka ta została wydana przez Wydawnictwo Znak, zawiera 60 przepisów, 160  stron, Kraków 2016.

Polecam.

Recenzentka:

Anna Szewczyk